II LO

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Nowiny
Nowiny

Młodzieżowa Rada Miasta Zawiercie

Email Drukuj PDF

Cześć wszystkim! Nazywam się Paweł Dziurski.
Kandyduję do Młodzieżowej Rady Miasta Zawiercie

Młodzieżową Radę Miasta tworzą uczniowie ze szkół w Zawierciu.
Radni spotykają  się raz w miesiącu na sesji, podczas której zgłaszają potrzeby, wnioski i inicjatywy młodzieży z miasta. Inicjatywy, z jakimi wyjdą „młodzi radni”, są rozpatrywane przez Radę Miasta, a gdy nic nie będzie stało na przeszkodzie, będą one zatwierdzone.
Jak widzicie, nie jest to nic skomplikowanego.  Jestem pewien, że szybko odnajdę się w urzędzie
i bez problemu sobie poradzę z moim stanowiskiem.
Jestem osobą odpowiedzialną i kreatywną.
Jedyne, co mi pozostaje, to poprosić Was o zaufanie i głosy!

 

XVI edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej

Email Drukuj PDF

Zmiany, zmiany, zmiany… Tegoroczna edycja SIGG - w nieco innej formule - rozpocznie się już niebawem. W tej edycji konkurs składa się z dwóch etapów (etap 1: od 13 listopada 2017r. do 22 grudnia 2017 r., etap 2: od 26 lutego 2018 r. do 6 marca 2018r.) oraz finału, który odbędzie się w kwietniu 2018 r. Z każdego etapu 10 najlepszych drużyn zostanie zakwalifikowanych do finału (odbędzie się w Sali Notowań GPW w Warszawie w godz. 11.00 – 17.30). W pierwszym etapie każda drużyna będzie miała do dyspozycji wirtualne 30 000 zł, natomiast w drugim 10 000 zł. Z kolei w finale zespoły dostaną do dyspozycji wirtualne środki równe sumie portfeli w I i II etapie. Podobnie, jak w poprzednich edycjach zespół składa się od 2 do 4 osób.

Dla najlepszych przewidziane są następujące nagrody:

1 miejsce: nagroda dla zespołu w wysokości 10 tysięcy złotych,

2 miejsce: nagroda dla zespołu w wysokości 8 tysięcy złotych,

3 miejsce: nagroda dla zespołu w wysokości 6 tysięcy złotych,

od 4 do 5 miejsca: nagroda dla zespołu w wysokości 4 tysięcy złotych,

od 6 do 10 miejsca: nagroda dla zespołu w wysokości 2 tysięcy złotych,

od 11 do 15 miejsca: nagroda dla zespołu w wysokości 1800 złotych,

od 16 do 20 miejsca: nagroda dla zespołu w wysokości 1500 złotych.

Równolegle z grą odbędzie się kurs e-learningowy.

Informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie http://www.sigg.org.pl/ Zgłoszenia przyjmuje p. M. Grzanka.

 

Algieria, Brazylia, Iran

Email Drukuj PDF

Od poniedziałku 18.09.2017 w naszej szkole możemy spotkać troje wolontariuszy z różnych zakątków świata. Ahmed Amin Bakhabou przyjechał do nas z Algierii, Matheus Coelho z Brazylii, a Reihaneh Azarian z Iranu. Każdy z nich na lekcjach języka angielskiego z naszymi uczniami przedstawił dokładnie swój kraj i podzielił się różnymi ciekawostkami ze swojego codziennego życia. Reihanen zdradziła szczegóły związane z ich Nowym Rokiem, zwanym Nowruz, który jest inny niż nasz, bowiem jego data przypada na 20 marca. Matheus to bardzo pozytywny człowiek, który uwielbia dobrą zabawę i sambę- jest jej instruktorem. Nie może się też przyzwyczaić do "naszych" temperatur, ponieważ jak mówi, najniższa temperatura w jego kraju wynosi około 19 °C. Ahmed to optymista. Bardzo dobrze nauczył się kilku słów po polsku. Jego "dzień dobry" jest rozpoznawalne już chyba w całej szkole. Wolontariusze kładą nacisk głównie na rozmowę z młodzieżą, ponieważ wiadomo, że jest to największa obawa uczniów w starciu z językiem angielskim. Lekcje z nimi to bardzo dobry sposób, aby nabrać odwagi i przełamać jakiekolwiek obawy przed mówieniem w języku obcym. Mamy nadzieję, że nasi goście bardzo miło spędzą u nas czas i pozostawią po sobie wiele miłych i ciekawych wspomnień.

 

Szkolna Grupa Amnesty International

Email Drukuj PDF

Szkolna Grupa Amnesty International
zaprasza na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 11 października 2017 r. w sali nr 11 na drugiej godzinie lekcyjnej.

 

Gra miejska

Email Drukuj PDF

W dniu 21 września odbyła się kolejna edycja Gry Miejskiej w Zawierciu zorganizowanej przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w ramach programu „Patriotyzm jutra” dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.

W grze wzięło udział pięć zespołów. Tematyka tegorocznej edycji to : „Zawiercie moja mała Ojczyzna”. Gra polegała na odnajdywaniu z pomocą mapy agentów na trasie i zdobywaniu punktów udzielając odpowiedzi na zadane pytania. Dotyczyły one szeroko rozumianej historii Zawiercia, m.in. obiektów zabytkowych i ich funkcji, ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju gospodarczego, kulturalnego miasta, czy osobistości piastujących ważne publiczne urzędy. Uczestnicy, prócz wiedzy musieli wykazać się umiejętnością przeszukiwania katalogów bibliotecznych, internetu,, znajomością topografii miasta. Zespół II LO, w składzie : Natalia Jaskólska, Klaudia Kochman i Kinga Góral pod opieką p. Marcin Bergiera, zajął I miejsce.

Kluczem do sukcesu okazał się wywiad, który należało przeprowadzić z mieszkańcem Zawiercia, dla którego miasto to odgrywa szczególną rolę. Przypadkiem bibliotekę w tym czasie odwiedził czytelnik, którego poinformowano, że biblioteka zw względu na trwanie gry chwilowo jest nieczynna. Wtedy dziewczyny poprosiły go o udzielenie wywiadu. Osobą tą okazał się Pan Wacław Sobieszek, wieloletni mieszkaniec Zawiercia, wcześniej kierownik przędzalni w zawierciańskiej „Bawełnie”. Opowiadał o swoich początkach swojej pracy, o roli jaką odegrał ten zakład dla miasta i jego mieszkańców. Ubolewał nad faktem upadku zakładu, dzięki któremu Zawiercie rozwinęło się  , a wielu mieszkańców znajdowało tam zatrudnienie. Wykorzystał też wystawę „Zawiercie na starej pocztówce”, pokazując budynki, gdzie mieścił się jego zakład. To szczególnie spodobało się Jury, które najwyżej oceniło to zadanie.

Gratulujemy!

 


Strona 1 z 4
  • szkola_przeds.png
  • szkola_w_ruchu.jpg

Migawki

Substancje zawarte w ziarnie kakaowca zwiększają krążenie krwi w mózgu i poprawiają nasze zdolności umysłowe.