II LO

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witaj na stronie startowej naszej szkoły

"Młodzi w Akcji"

Email Drukuj PDF

"Młodzi w Akcji"  to MY-  II L.O wystartowało :)
Julia Nowak, Kinga Jędruszek, Weronika Kita, Patrycja Orman, Julia Suliga oraz Arkady Ptak z klasy 2b to nasza grupa projektowa, która podjęła się współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Temat naszego projektu to "Taśmy przyszłości"- wzięliśmy sobie za cel między innymi zwrócenie uwagi opinii publicznej w kierunku ulicy Marszałkowskiej. Grupa rozpoczęła od przeprowadzenia wśród innych uczniów ankiety sprawdzającej poziom wiedzy młodych ludzi o dawnym sercu zawierciańskiego handlu.  Na podstawie zebranych informacji, współpracy z mieszkańcami, w finale projektu chcemy przedstawić wspólną wizję ulicy w przyszłości.
O dalszych etapach projektu będziemy was na bieżąco informować :)

 

Warsztaty prowadzone przez studentów

Email Drukuj PDF

17 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego - Klaudię Raczek i Karola Żyłę. Tematem warsztatów była sytuacja prawna niewolników w Starożytnym Rzymie. W wykładach udział wzięli uczniowie klas humanistycznych: klasy IB oraz klasy IIB.

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Email Drukuj PDF

Biblioteka szkolna uczestniczy w ,,Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa (NPRCZ) Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. W pierwszej transzy biblioteka otrzyma w sumie 490 książek (471 tytułów). Wśród nich między innymi fantasy, s-f, kryminały, historyczne, obyczajowe i wiele, wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Część książek już dotarła. Czekamy na następne.

 

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Email Drukuj PDF

16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Szkolna Grupa Amnesty International postanowiła zaakcentować ten ważny dzień. Uczniowie klasy ID : Natalia Dziwińska ,Mateusz Dubak i Daniel Kula przygotowali prezentację w języku angielskim 'Martin Luther King- an inspiration for my tolerance".Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu o segregacji rasowej i o dwóch ważnych postaciach, które miały odwagę przeciwstawić się temu zjawisku. Te dwie ważne osoby to Martin Luther King i Rosa
Parks. Słuchacze mieli okazję poznać ich biografię i docenić dziedzictwo, które zostawili.Po brawach jakie dostali prowadzący śmiem napisać , że wykład został bardzo ciepło przyjęty  a wkład pracy włożony w przygotowanie bardzo profesjonalnej prezentacji doceniony. Do zobaczenia na następnym spotkaniu.

 


Strona 2 z 2
  • szkola_przeds.png
  • szkola_w_ruchu.jpg

Herb-Ustawowy

Najlepsze licea 2017

Najlepsze licea w Polsce 2016

 


Migawki

"żółć" - to jedyne słowo składające się tylko z polskich liter Śmiech