II LO

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witaj na stronie startowej naszej szkoły

Kółko szachowe - zapisy

Email Drukuj PDF

 

Goście, goście.

Email Drukuj PDF

Aby dać naszym uczniom jak najwięcej okazji do wszechstronnej nauki i rozwoju nasza szkoła będzie gościć dwóch studentów z Brazylii-Matheus Coelho i Algierii-Ahmed Amin Bakhabou w dniach od 18 do 29 wrzenia.

Praktykanci przeprowadzą szereg zajęć i warsztatów, prezentując własne kraje. Młodzież naszej szkoły będzie miała niepowtarzalną okazję do poznania brazylijskich i irańskich tradycji oraz zwyczajów. Dodatkowym atutem wizyty będzie doskonalenie języka angielskiego, którym młodzież będzie się posługiwać w czasie zajęć, a także w czasie kontaktów i wymiany doświadczeń ze studentami.

 

ORYGINALNE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Email Drukuj PDF

Od niedzieli mamy przyjemność gościć w naszych domach kolegów i koleżanki ze szkoły GYMNASIUM DER STADT WÜRSELEN w Niemczech . W niedzielę popołudniu wylądowali oni punktualnie na lotnisku w Pyrzowicach i mimo złej aury radośni i pełni zaciekawienia udali się do swoich rodzin.

Czas biegnie bardzo szybko … pamiętamy jeszcze dzisiaj, kiedy nasi rówieśnicy wraz z opiekunami, nauczycielami ze szkoły partnerskiej, przyjmowali nas w marcu bieżącego roku po raz pierwszy w swoim kraju. TERAZ pora na nas !!!

W terminie od 3 do 9 września postaramy sie pokazać naszym gościom piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zwiedzimy również Kraków – magiczne miejsce na mapie Polski, odwiedzimy  Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu i udamy sie na spacer po Katowicach. Wolne chwile upłyną nam na wspólnych spotkaniach. Mamy nadzieję, że spędzą oni u nas wspaniały tydzień, który na długo pozostanie w ich pamięci.

Wymiana między naszymi szkołami dofinansowana została przez organizację PNWM (POLSKO - NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY). Za całość finansową projektu odpowiedzialni są również rodzice, nasza szkoła i nasi „PRZYJACIELE SZKOŁY”.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, że pomagają nam w zdobywaniu praktycznej wiedzy w ramach projektu, którego temat brzmi „Młodzież XXI jako świadek wspólnej historii życia żydowskiego w Zawierciu i Würselen. Rozwijanie uniwersalnych wartości europejskich wśród młodych ludzi.”

Uczestnicy projektu wraz z opiekunami.

 

Z wizytą w Dublinie

Email Drukuj PDF

Od 6 - 9 września 2017r. w Dublinie odbywa się seminarium tematyczne przeznaczone specjalnie dla nauczycieli: The development of evidence based practice in guidance services in schools. Miło nam poinformować, że nauczyciel języka angielskiego II Liceum Ogólnokształcącego Sylwia Janosz bierze w nim udział.

 

78 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Email Drukuj PDF


1 września obchodziliśmy 78. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Uczniowie klasy IIIA wraz z wychowawcą złożyli hołd ofiarom tej ogromnej tragedii, składając kwiaty pod pomnikiem przy Alei Generała Władysława Sikorskiego. Wydarzenie miało charakter patriotyczny, a biorący w nim udział mieszkańcy miasta mogli przypomnieć sobie historię naszej ojczyzny.

 


Strona 3 z 4
  • szkola_przeds.png
  • szkola_w_ruchu.jpg

Herb-Ustawowy

Najlepsze licea 2017

Najlepsze licea w Polsce 2016

 


Migawki

Liczba π (czytaj: pi), ludolfina - stała matematyczna wynosząca w przybliżeniu 3,1415926 ....